Стилиян Петров изигра силен мач и отбеляза гол при победата на своя тим Астън Вила с 3:1 като гост на Мидълзбро в среща от 34-ия кръг на английската Висша лига.

В 77-aта минута на мача Петров вкара третия гол за своя отбор, след като простреля с точен шут от границата на наказателното поле вратата на Мидълзбро. Българският полузащитник можеше да вкара нов гол две минути преди края, но вратарят на домакините Марк Шварцер хвана ударът му.

Домакините започнаха активно мача, владееха повече топката и в 13-ата минута стигнаха до 1:0 с гол от пряк свободен удар на бразилеца Фабио Рочембак. В тези минути Стилиян Петров свърши много черна работа в средата на терена за Астън Вила, беше активен и в атака, където отправи два опасни удара в 9-та и 38-ата минути.

Ключов за обрата в мача бе изравнителният гол за гостите на Крейг Гарднър, направил 1:1 в 41-ата минута. През второто полувреме играчите на Астън Вила удържаха стихийния натиск на домакините и на свой ред опасно атакуваха -
първо в 70-ата минута резервата Люк Муур направи 1:2, а седем минути по-късно всичко свърши след гола за 1:3, дело на Стилиян Петров.

С този успех отборът на българския национал се отдалечи на 10 точки от зоната на изпадащите и заема безопасното 10-то място във временното класиране.

В дербито за четвъртото място, даващо право на участие в квалификациите за Шампионската лига, отборът на Арсенал с мъка надигра у дома традиционно неудобния си съперник Болтън с 2:1. Още в 11-ата минута домакините бяха попарени от гол на Никола Анелка - французинът бе точен с удар от воле след центриране на Кевин Нолън.

росицкиРезултатът бе изравнен от направилият силен мач за Арсенал чешки национал Томаш Росицки (вляво), който направи 1:1 в 31-ата минута след пас на тарана Еманюел Адебайор.

Веднага след почивката домакините стигнаха до победен гол - след пробив на Жилберто Силва испанският национал Сеск Фабрегас вкара за 2:1 с плътен удар. С победата си отборът на Арсенал се укрепи на четвъртото място с 59 точки и мач по-малко от преследвача си Болтън, останал пети с 54 точки.

В останалите срещи отборът на Ливърпул не се напрегна срещу Манчестър Сити и нулевото равенство бе приемлив резултат и за двата отбора. Портсмут без контузения Светослав Тодоров в групата надигра с 2:1 Нюкасъл и съхрани теоретичните си шансове за класиране в зона УЕФА.

Същото стори и Рединг, който победи с 1:0 Фулъм и го изпрати в близост до опасната зона, а тимът на Шефилд Юнайтед излезе над чертата за изпадащите отбори след разгромна победа 3:0 над прекия конкурент за оставане във Висшата лига Уест Хем.