Манчестър Сити погреба градския си съперник Манчестър Юнайтед. "Гражданите" се подиграха брутално на съперника си и го победиха с нечуваното 6:1 насред "Олд Трафорд". Балотели вкара два гола, също толкова отбеляза и Един Джеко, а по още един добавиха Давид Силва и Серхио Агуеро, който вкара осмия си гол във Висшата лига и излезе напред като водещ реализатор.

В първите минути срещата се разви с предимно предпазливи действия. Юнайтед бе по-активният тим, като пробва с няколко центрирания да стигне до нещо опасно, но без резулат.

Първото добро положение за Ман Сити бе създадено от Давид Силва, който буквално цяла минута се гавреше със защитата на Юнайтед в наказателното поле, но в крайна сметка не успя да отправи удар.

В 22-ата минута Сити поведе в резултата. При една многоходова атака Давид Силва подаде добре към Джеймс Милнър отляво, а английският национал пусна успореден пас към Марио Балотели. Италианският нападател с много прецизен удар прати топката в мрежата - 0:1.

След попадението тъмнокожият нападател показа фланелка с надпис "Защо винаги аз?", с което допълнително подразни феновете на Юнайтед.

След гола гостите продължиха да бъдат по-активният тим, като Силва и Яя Туре пробваха далечни изстрели, но за тяхно съжаление без резултат. Юнайтед отговори с един опасен удар от дистанция на Ашли Йънг. В 33-ата минута и Андерсон имаше шанс за изстрел, който обаче бе спасен от Джо Харт.

Три минути по-късно Юнайтед отново разгърна много добра атака, при която Руни финтира бранител на Сити и получи коридор, в който да стреля, но шутът на английския национал попадна в ръцете на Джо Харт.

Още с началото на второто полувреме обаче Юнайтед преживя истински шок. Джони Еванс получи директен червен картон, след като фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Марио Балотели. Нападателят получи прекрасен пас зад защитата и бе на косъм да се откъсне в опасна ситуация и да вкара втори гол.

Въпреки червеният картон, Юнайтед заигра по-добре в минутките след изгонването на Еванс. Руни подхвана две много добри атаки, които обаче не бяха завършени от Уелбек по най-добрия начин.

В 56-ата минута Ашли Йънг направи страхотен пробив, но бе спрян от Компани току преди да отправи удар от непосредствена близост. За Ман Сити пък най-близо до голова ситуация бе Мика Ричардс, чиито удар обаче мина високо над вратата.

В 60-ата минута обаче Сити шокира Юнайтед за втори път. "Гражданите" направиха невероятна атака, при която Силва и Милнър разиграха цялата отбрана на Юнайтед по десния фланг. В крайна сметка Милнър се озова на прекрасна позиция и пусна успореден на голлинията пас към Марио Балотели, който от метър нямаше проблем да удвои резултата - 0:2.

В 69-ата минута Манчестър Сити поведе класически. Тимът разигра поредната си невероятна атака и точно, както и при втория гол, се стигна до успореден пас, който намери Кун Агуеро този път и аржентинецът заби третия гол.

След този гол, Сити буквално можеше да разнищи своя съперник, но Силва и Джеко се скъсаха да пропускат в следващите няколко минути.

Така се стигна до 80-ата минута, когато характерът на Юнайтед се прояви отново. "Червените дяволи" стигнаха до изравняване след страхотен далечен удар на Дарън Флетчър, който препарира Джо Харт - 1:3.

До края Сити обаче не допусна интригата да се върне. Вместо това, "гражданите" дори успяха да вкарат още попадения. При едно центриране на топката в наказателното поле, Компани я върна към Един Джеко, който от метър буквално вкара за 1:4.

Само 60 секунди по-късно отново Давид Силва получи хубав пас зад смешната в този мач защита на Юнайтед и вкара пети гол в срещата.

Имаше време и за Един Джеко да се разпише за втори път, след като бе изведен зад отбраната и успя да вкара шестия гол в мача. Това е най-неучвания срам за Юнайтед в съвременната им история, след като последната им загуба, при кяото допускат толкова голове, датира от 1930-а година, когато Нюкасъл ги бие със 7:4.

След този мач пък Манчестър Сити поведе с цели 5 точки на върха в класирането на английския шампионат.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:6
0:1 Балотели (22), 0:2 Балотели (60), 0:3 Агуеро (68), 1:3 Флетчър (80), 1:4 Джеко (89), 1:5 Силва (91), 1:6 Джеко (93)