Лийдс Юнайтед разгроми с 4:0 Бърнли при визитата си на "Търф Муур" в поредния си силен мач от Висшата лига.

Попаденията за победителите вкараха Клих, Харисън и Родриго, като последният се разписа на два пъти.

Снимка 530930

Източник: Twitter

Матеуш Клих даде аванс на гостите с удар от наказателното поле малко преди края на първата част, с което узакони по-солидното представяне на тима си до паузата.

След час игра пък Джак Харисън покачи актива на "бялата роза" след подаване на Езгиан Алиоски.

Снимка 530931

Резервата Родриго се разписа два пъти през втората част, за да оформи категоричната победа на Лийдс Юнайтед.

Бивш помощник в Манчестър Юнайтед: Погба създава дисбаланс в отбора

"Солскяер харесва идеята да играе с двама вътрешни полузащитници"

Бърнли започна уверено, но първи шанс за гол имаше пред гостите, след като Патрик Бамфорд принуди Пийкок-Феръл да се намесва при отсъствието на Ник Поуп.

Снимка 530929

Удар на Матей Видра пък бе осуетен от крака на Елан Мелие, като Бърнли все пак опита да стигна до изравняването, но тимът на Марсело Биелса беше по-доминиращият и завърши съботния следобед с четири гола в своя актив.

Лийдс е 10-и във временното класиране, докато Бърнли се спаси и запазва 15-ата си позиция.