Вчерашният двубой между Челси и Манчестър Юнайтед отново разбуни духовете на Острова. Според редица фенове, анализатори и хора от щаба на Челси, главният рефер на двубоя Марк Клатенбърг е попрял сериозно "червените дяволи" по пътя към победата с 3:2.

През втората част на двубоя той изгони Бранислав Иванович с директен червен картон за нарушение срещу Антонио Валенсия като последен в отбраната - решение, за което сякаш няма особени претенции.

Безспорна бе и засадата, при която падна победният гол за Юнайтед, дело на Хавиер Ернандес в 75-ата минута, когато страничния рефер не вдигна своя флаг.

Третата спорна ситуация е изгонването на Фернандо Торес. Испанецът се строполи в наказателното поле при акция към вратата на Юнайтед, а Клатенбърг не видя докосване от страна на Джони Еванс.

На повторенията, макар и доста леко, такова се вижда. Вижда се обаче и артистичната и пресилена изява на Торес, която всъщност принуди съдията да му покаже жълт картон за симулация. За негово съжаление, той вече имаше един картон и съответно напусна терена.

За какво бе отсъден първият му жълт картон и дали тази ситуация не заслужава директно изгонване още в 45-ата минута? Любопитна е и реакцията на самия испанец при нарушението, което извършва срещу Том Клевърли и начинът, по който се извърта и пада на земята, без изобщо да е докоснат от противника... Съвпадение?

Оставяме Ви да прецените сами от снимката по-горе и анимираното изображение тук!