Манчестър Юнайтед се изравни на върха на класирането с Манчестър Сити, след като победи у дома Болтън с 3:0. Българският национал Мартин Петров остана на терена 88 минути, докато Димитър Бербатов не влезе в игра. Като титуляр в състава на „червените дяволи" започна Пол скоулс, който отбеляза и изключително важния първи гол в двубоя.

37-годишният полузащитник се разписа в продължението на първата част, след като получи добра топка от Руни. Попадението беше първо за Скоулс от 22 август 2010-та, когато вкара във вратата на Фулъм.

Иначе самият Руни остана длъжник на своя тим, след като пропусна дузпа и направи няколко сериозни пропуска. Другите две попадения за шампионите отбелязаха Даниел Уелбек и Майкъл Карик.

Благодарение на победата Манчестър Юнайтед събра на сметката си 48 точки, колкото има и лидерът Манчестър Сити. „Гражданите" гостуват на Уигън в понеделник в последната среща от кръга.

Двубоят на „Олд Трафорд" очаквано започна с домакински натиск и първите голови положения не закъсняха. Майкъл Карик изведе по отличен начин Дани Уелбек сам срещу стража на съперника, но удара на нападателя бе париран от Адам Богдан.

В 22-ата минута Уелбек се реваншира за пропуска и изработи дузпа за своя отбор. Тъмнокожият футболист бе съборен в полето от Зат Найт и главният съдия не се поколеба да отсъди най-тежкото наказание във футбола. От 11-метра обаче ударът на Уейн Руни бе фантастично спасен от Богдан. Това беше трета пропусната дузпа за английския национал от началото на сезона.

Пропускът се отрази изключително негативно на Руни, който в следващите няколко минути почти нямаше правилно отиграна топка.

И когато полувремето вървеше към своя край Манчестър Юнайтед откри резултата. След разбъркване в полето след пас на Руни, топката достигна до Пол Скоул, който от 5-6 метра нямаше проблеми да опъне мрежата - 1:0.

Картината на терена не се промени особено и след почивката. Юнайтед владееше повече топката, а от своя страна Болтън се опитваха с опасни бързи атаки да затруднят Линдегаард и отбраната пред него.

В 62-ата минута „червените дяволи" можеха да сложат точка на спора, но Руни направи уникален пропуск. Нападателят получи отлично подаване от Валенсия, но от 2 метра на празна врата стреля в аут! Ужасяващ пропуск на Руни.

Агресивната игра на домакините даде резултат в 74-ата минута. Руни подаде хитро към Уелбек, който най-после се разписа - 2:0. При попадението обаче нападателят се контузи и бе заменен от Чичарито.

7 минути преди края на двубоя Майкъл Карик се разписа с хубав удар извън полето, оформяйки класичексото 3:0.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - БОЛТЪН 3:0

1:0 Пол Скоулс (45')

2:0 Дани Уелбек (74')

3:0 Майкъл Карик (83')

СЪСТАВИ НА ДВАТА ОТБОРА:

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Линдегаард, Рафаел, Фърдинанд, Евънс, Евра, Валенсия, Карик, Скоулс (69' Гигс), Нани (69' Парк), Руни, Уелбек (77' Ернандес)

Резерви: Де Хеа, Фабио, Погба, Бербатов

БОЛТЪН: Богдан, Стейнсон, Найт, Рикетс, Уитър, Муамба (80' Пратли), Йигълс (69' Райли), Петров (88' Тунчай), М. Дейвис, Рио-Кокър, Н'Гог

Резерви: Линч, Боята, К. Дейвис, Класнич