Мениджърът на Челси Луис Фелипе Сколари показа, че се намира под огромно напрежение, като си изпусна здраво нервите пред 40 280 зрители на „Стамфорд Бридж" и милионна тв аудитория. Това стана по време на домакинския шампионатен двубой с Мидълзбро.

В него „сините" от Лондон взеха с 2:0 четвърта поредна победа във всички първенства и турнири и стъпиха на второто място в класирането на Премиър лийг заради по-добрата си голова разлика от Ливърпул.

60-годишният Сколари изригна в края на първото полувреме. Тогава той хукна към тъча и се разкрещя на главния съдия Лий Пробърт, като му направи знак да покаже втори жълт картон на Мохамед Шавки от гостите за брутална игра с ръка.

Оттам му налетя помощникът на мениджъра на Боро Гарет Саутгейт - Малкълм Кросби. Двамата се счепкаха здраво пред изумените погледи на футболисти и зрители.

Но Фелипао не е спрял дотук, отбелязват британските таблоиди. Той е разменил юмруци с Кросби в тунела на „Стамфорд Бридж", докато двата тима са се оттегляли в съблекалните за почивка.

„Потресен съм! Този бразилец няма респект от никого. Поведението му беше безобразно. Представа нямам защо е толкова агресивен. Явно му се е събрало доста в последно време, но това си е лично негов проблем. Той взриви джентълменския дух на Острова и с отказа да се ръкува с мен след края на мача. Това е недопустимо и отвратително", призна след мача бившият английски национал Саутгейт, който е начело на Мидълзбро.

„Мирър" твърди, че запалянковците на Челси са се били приготвили да линчуват Сколари, ако тимът не успее да бие в сряда вечер. Победата на Челси бе донесена от 23-годишния нападател от Кот д'Ивоар Саломон Калу, автор и на двете попадения. Преди дубъла си той имаше само 2 гола за първенството този сезон.

Огромна празнина зееше във ВИП-ложата на „Стамфорд Бридж", отбелязва още английската преса. Собственикът на Челси Роман Абрамович не пожела да присъства на стадиона. Това бе още един знак, че благоразположението му към световния шампион за 2002 г. с Бразилия Сколари е изстинало значително.