Шампионът на Англия Манчестър Сити отказа да се предаде от битката за титлата през този сезон и отново се доближи "само" на 12 точки от Манчестър Юнайтед.

В последен двубой от 28-мия кръг на шампионата, "гражданите" записаха трудна и минимална победа като гост над Астън Вила с 1:0.

Единственото попадение отбеляза Карлос Тевес в последната минута на първото полувреме след асистенция на Един Джеко. Босненецът обаче извърши нарушение преди да подаде топката, което не бе забелязано от главния съдия.

Така Сити събра актив от 59 пункта и изостава на 12 от Юнайтед, който разполага със 71.

Домакините започнаха мача по-добре и поне с поведението си потвърдиха думите на Роберто Манчини, че не заслужават да се борят за оцеляване. В първите 20 минути Сити изглеждаше пасивен, докато владението на топката и по-опасните положения бяха на сметката на бирмингамци.

Доскоро контузения Джак Родуел пък получи нова травма и бе заменен от Един Джеко. "Гражданите" постепенно натиснаха своя съперник и успяха да открият в последната минута на първата част.

Джеко отне топката от Киерън Кларк с цената на нарушение, което обаче не отсъдено от главния съдия и подаде към Тевес, който без проблем откри за 0:1.

Този гол в последните секунди сякаш обезвери домакините и след почивката те позволиха на Сити да има по-чистите положения, при това без особено много усилия. Джеко, Сабалета, Тевес, Настасич и други обаче не бяха достатъчно прецизни.

В 72-та минута след изстрел на Яя Тури топката удари гредата и се върна в краката на Джеко, който реализира, но попадението бе отменено заради засада. Астън Вила също направи няколко опита да се върне в мача, но Агболанхор и Лоутън не успяха да намерят целта.

Три минути преди края на редовното време, домакините имаха много сериозни и по-скоро основателни претенции за дузпа срещу Бентеке, но Майк Дийн отново не отсъди в тяхна полза.

В добавеното време тимът на Пол Ламбърт хвърли всички сили в името на изравнителен гол и сериозно натика Сити в наказателното поле, но не успяха да накажат Джо Харт и остават под чертата на изпадащите.

Астън Вила разполага с 24 точки на 18-та позиция, колкото има и 17-тия Уигън. Рединг е предпоследен с 23, а КПР е в дъното с 20.

Астън Вила - Манчестър Сити 0:1

0:1 - Тевес (45')

Астън Вила: Гузан, Кларк, Бенет, Бейкър, Лоутън, Н'Зогбиа (65' Холман), Уестууд (85' Ел Ахмади), Делф, Агбонлахор, Бентеке, Вайман (84' Доукинс)