Манчестър Сити остава на 7 точки зад лидера Челси и след междинния 25-ти кръг на Висшата лига.

„Гражданите" победиха коравия тим на Стоук Сити с 4:1 като гости. Двубоят обаче не започна никак лесно за „небесно сините". Именно „грънчарите" бяха тимът, който създаде по-опасните положения в началото на мача. Попадение на Питър Крауч в 20-ата минута дори бе отменено заради засада.

И отново, когато ставаше трудно за Сити, на преден план излезе Кун Агуеро. Аржентинецът получи топката отляво при контра на „гражданите", залъга пазача си и с хубав диагонален удар матира вратаря.

Само няколко минути по-късно обаче вездесъщият Крауч възстанови равенството, засичайки с глава центриране на Арнаутович отдясно.

Малко след почивката обаче Сити пак поведе, Насри центрира остро от крилото и Джеймс Милнър отклони топката във вратата за 1:2.

Мачт де факто свърши в 70а-та мин, когато Камерън задържа игра на гостите в пеналта и те получиха дузпа. Агуеро застана зад топката и не сбърка - 1:3.

Четвърт час преди края Насри наниза и четвърти гол за Манчестър при една контра. Французинът се разписа с много техничен шут от дъгата за крайното 1:4.

СТОУК СИТИ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:4

0:1 Агуеро (33')
1:1 Крауч (38')
1:2 Милнър (55')
1:3 Агуеро (70'-д)
1:4 Насри (76')

СТОУК: Бегович, Бардсли, Камерън, Муниеса, Волфшейд, Уилън (86 - Адам), Моузес (77 - Сидуел), Н'Зонзи, Крауч, Арнаутович, Диуф

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Компани, Сабалета, Коларов, Мангала, Насри (86 - Навас), Милнър, Силва (80 - Лампард), Фернандиньо, Фернандо, Агуеро (73 - Джеко)