Манчестър Сити се утвърди на четвъртото място във Висшата лига. „Гражданите" победиха Уест Хем с 2:1 у дума и почти сигурно си осигуриха класиране в Шампионската лига. „Чуковете" пък остават последни, но все още имат шансове за спасение.

Найджъл Де Йонг вкара първия си гол за Сити още в 10-ата минута с хубав далечен шут. Само 5 по-късно манчестърци удвоиха преднината си. Ларс Якобсен набута топката в собствената си мрежа, след отличен пробив и ниско центриране на Пабло Сабалета.

Уест Хем можеше да намали след половин час игра, но останалият сам срещу Харт Роби Кийн би в тялото на вратаря.

Лондончани все пак стигнаха до гол в 33-ата минута. Демба Ба се възползва от грешка в отбраната на Сити и мушна топката във вратата.

Сити бе по-добрият отбор и след почивката, като Марио Балотели нацели гредата в 55-ата мин. Домакините създадоха и други опасни положения, но в крайна сметка нов гол не падна.