Отборът на Манчестър Сити надви с 3:0 като домакин състава на Съндърланд и за първи път през този сезон регистрира две поредни победи. Това бе и първият двубой, в който футболистите на Роберто Манчини не допускат гол в своята врата.

Точни за шампионите бяха Александър Коларов преди почивката и Серхио Агуеро и Джеймс Милнър през втората част. Това е четвърта победа в седем мача за "гражданите", които все още нямат загуба през настоящата кампания.

Благодарение на този успех, Манчестър Сити вече има 15 точки и поне временно заема втора позиция в класирането само на една точка зад Челси, който играе своя мач от кръга по-късно днес.

За играч на мача днес бе избран Александър Коларов, който реализира първото попадение, попададе за второто и изпроси нарушението, от което падна третото.

Шампионите изиграха един от най-добрите си мачове през този сезон, макар в големи периоди от мача Съндърланд да се опита с всички сили да ги затрудни. Още в 5-ата минута обаче Коларов откри чрез отлично изпълнение на пряк свободен удар, което даде нужното спокойствие на Сити.

До края на първата част домакините бяха малко по-активния отбор, а "черните котки" направиха няколко опасни атаки, но Джо Харт не бе затруднен.

След почивката футболистите на Мартин О'Нийл имаха няколко страхотни минути, но отбраната на шампионите се справи. В 60-ата минута голът на спокойствието за Сити падна след отличен пас на Коларов от фланга, а в наказателното поле Агуеро изпревари отбраната на Съндърланд и реализира за 2:0.

Този гол до голяма степен отказа гостите, а в самия край на двубоя Джеймс Милнър отново от статично положение оформи класическата победа на Сити с отличен фалцов диагонален изстрел от пряк свободен удар.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - СЪНДЪРЛАНД 3:0

1:0 - Коларов (5' )
2:0 - Агуеро (60')
3:0 - Милнър (88')

МАН СИТИ: Харт, Ричардс, Лескът, Сабалета, Коларов, Бари, Милнър, Силва, Яя Туре, Тевес (86 - Клиши), Балотели (56 - Агуеро)

СЪНДЪРЛАНД: Миноле, О'Шей, Куеяр, Сесеньон (83 - Кемпбъл), Гарднър, Джонсън (68 - Саха), Ларсон, Роуз (61 - Воън), Колбек, МакКлийн, Флетчър