Манчестър Сити победи с 4:3 Съндърланд в двубой от поредния кръг на Примиърлийг. Двубоят бе последен начело на тима за мениджъра Марк Хюз. Той най-вероятно ще бъде заменен от Роберто Манчини, като от клуба обявиха, че ще има официално изявление около 21:30 часа.

Двубоят бе изключително драматичен, като гостите успяваха на два пъти да изравнят. Българският национал Мартин Петров се появи в игра на мястото на най-добрия в мача Крейг Белъми.

Санта Крус изведе Сити напред още в 4-ата минута на двубоя. В 12-ата минута съдията отсъди дузпа за нарушение срещу Белъми. Зад топката застана Карлос Тевес, който с премерен удар в центъра на вратата удвои преднината на своя тим.

Отговорът на гостите не закъсня и в 15-ата минута Джон Менса с глава върна едно попадение след отличен пас на Анди Рийд. Малко по-късно Хендерсон вкара втори гол за гостите и направи 2:2.

Десет преди края на първата част Крейг Белами вкара за 3:2. Джоунс, за гостите, както и отново Крус в 70-ата за Сити, оформиха крайното 4:3. В самия край на мача Търнър получи червен картон и гостите завършиха двубоя с 10 души.

Манчестър Сити има 29 точки в класирането, заемайки 6-ата позиция в него, докато със своите 21, Съндърланд е 10-и.