Манчестър Сити изигра изключително силен мач и буквално разнищи с крупното 5:0 гостуващия Съндърланд. "Черните котки" не успяха да извадят никакви футболни аргументи в Манчестър и закономерно си тръгнаха с пълна кошница от гостуването си. Карлос Тевес отбеляза едно попадение, още две добави Давид Силва, а Виера и Туре оформиха разгрома.

Сити започна много силно да атакува още от първите минути на срещата. Още в 9-ата минута Яя Туре подаде добре към Адам Джонсън, който с левия крак матира стража на гостите.

В 14-ата минута се стигна и до дузпа. Бардзли фаулира Тевес и Хауърд Уеб нямаше друг вариант, освен да посочи "бялата точка". Тевес бе точен и това бе неговият 19-и гол за сезона, с който той се доближи само на 1 попадение от топ-голмайстора на Висшата лига Димитър Бербатов.

След този гол, Съндърланд се пробва да отговори, но стигна само до хубав шут на Гиан, който мина покрай вратата. Сити създаде няколко изгодни положения, пропуснати чрез Коларов и Тевес.

Сити продължи да доминира, макар да владееше по-рядко топката. Давид Силва и Балотели продължиха с пропуските. В 62-ата минута обаче голът все пак падна. Де Йонг изведе прекрасно Тевес, който върна към Балотели. Ударът на италианеца бе избит, но Давид Силва добави и оформи класическата преднина на домакините.

В 67-ата минута и Патрик Виера се разписа, при това само няколко секунди, след като се бе появил в игра. Той засече на празна врата центриране на Коларов отляво.

Крайното 5:0 оформи Яя Туре в 73-ата минута, който се възползва от грешка в защитата на "черните котки". До края на мача най-активен бе Марио Балотели, който се опита да вкара своя гол в мача, но така и не успя.

Манчестър Сити - Съндърланд 5:0

1:0 Джонсън (9), 2:0 Тевес (16-д.), 3:0 Силва (63), 4:0 Виера (67), 5:0 Яя Туре (73)