Манчестър Сити оглави еднолично класирането в английската Висша лига. "Гражданите" победиха Уувърхемптън в истинско шоу с 4:3 и по този начин поведоха колоната. Играчите на Роберто Манчини имат 45 точки, с 1 повече от Юнайтед.  "Червените дяволи" обаче са с цели три мача по-малко, а утре срещат Тотнъм.

Дебют за Сити направи новото попълнение Един Джеко, който се представи на що-годе добро ниво, а направи и една асистенция.

Двубоят в Ийстландс започна изненадващо с гол на "вълците". Ненад Милияш използва ужасяваща грешка на централните защитници на Сити и отблизо прати топката във вратата на Харт.

Сити натисна в търсене на изравняването и го постигнаха малко преди края на първата част. След изпълнение на корнер, топката попадна у Коло Туре, който с много късмет и няколко рикошета успя да я прекара през трима играчи на Уулвс.

След почивката манчестърци се развихриха и набързо показаха кой е по-класният тим. Карлос Тевес изведе "небесносините" напред в 49-ата мин, след като премина през трима защитника на гостите и матира вратаря Хенеси - 2:1.

Само малко по-късно Яя Туре покачи на 3:1, след като получи отличен извеждащ пас от Джеко.В 66-ата Тевес наниз с глава втория си гол в мача за 4:1 и домакините си помислиха, че мачът е свършил. Уувърхемптън обаче не се отказа и намали в 70-ата мин. Лескът направи изключително глупава дузпа, която бе реализирана от Кевин Дойл. 4 минути преди края Роналд Зубар намали до 4:3, след като засече центриране от корнер. Топката бе избита от защитник на Сити някъде около голлинията, но реферът прецени, че тя е преминала чертата и призна спорното попадение.

До края Уулвс се опита да вкара четвърти гол, но на "вълците" не им достигна класа. Сити пък изпусна още едно 100-процентово положение чрез Яя Туре, но в крайна сметка това се оказа без значение.