Манчестър Сити е новият лидер в класирането на Висшата лига. „Гражданите" победиха с 2:0 Нюкасъл като гости и по този начин събраха 47 точки - с 1 повече от Челси и 2 от Арсенал. „топчиите" обаче са с мач по-малко.

Всичко започна отлично за Сити, след като „гражданите" поведоха още в 8-ата минута. При чудесна атаката по левия фланг, Коларов намери с ниско центриране Джеко, който отклони топката във вратата за 0:1.

„Свраките" обаче не се примираха с резултата и направиха всичко възможно, за да изравнят още до почивката. Те го сториха в 33-ата мин, но попадението бе отменено.

След един корнер, защитата на Сити изби топката лошо и тя попадна у Тиоте. Африканецът стреля мощно и не остави шансове на ХАрт. Първоначално реферът призна гола, но след консултация с лайнсмена, го отмени. Оказа се, че трима съотборници на Тиоте са били в засада при изстрела, като топката мина най-близо до Гуфран. Реферът явно прецени, че той е повлиял на играта и не зачете гола.

След почивката интересни ситуации и пред двете врати продължиха. В 56-ата мин Негредо бе близо до втори гол, засичайки с глава центриране отляво, но Тим Крул изби с крак.

Йоан Кабай също напомни за себе си в 61-ата мин, когато стреля мощно от фаул, но Харт бе на мястото си и спаси. Най-доброто положение за Нюкасъл дойде в 69-ата мин. Тогава Лоик Реми изскочи сам срещу вратаря, но стреля лошо и Харт успя да избие.

В наближаването на края на мача домакините тръгнаха ва банк в атака, което обаче позволи на Сити да създаде няколко възможности за втори гол. Първо, в 86-ата мин. удар с глава на Фернандиньо срещна гредата. Малко след това Стивън Тейлър изби топката малко пред голлинията след удар на Негредо.

Испанецът обаче се поправи  в 95-ата мин. Той бе изведен сам срещу Крул и въпреки че стражът спаси първия му удар, топката рикошира в корема на тарана и елиминира холандския страж. След това за Негредо бе лесно да добута топката в опразнената врата за крайното 0:2.

Нюкасъл - Манчестър Сити 0:2

0:1 Джеко (8')

0:2 Негредо (95')

Нюкасъл: Крул, Уилямсън, Тейлър, Сантон, Янга-Мбива (Хайдара - 82'), Тиоте, Анита (Сисе - 73'), Кабай, Сисоко, Гуфран (Бен Арфа - 82'), Реми

Манчестър Сити: Харт, Компани, Демикелис, Коларов, Сабалета, Туре (Гарсия - 60'), Фернандиньо, Насри (Милнър - 79'), Силва, Негредо, Джеко (Навас - 52')