Манчестър Сити се изпоти здраво, но победи драматично последния в класирането Рединг. В мач от 18-ия кръг на Висшата лига "гражданите" се наложиха у дома с 1:0 с попадение, паднало чак в добавеното време. "Гражданите" се отърваха на косъм от голям резил, след като се очакваше безпроблемна победа над най-слабия гост в Премиършип.

Срещата започна равностойно. Агуеро и Балотели можеха да открият резултата в първите минути на двубоя, но техните удари бяха спасени от Адам Федеричи. "Гражданите" опитаха да вземат инициативата в свои ръце, но до края на полувремето така и не сътвориха нищо запомнящо се.

През втората част, Рединг опита да играе като равен с равен с шампиона на Англия. На няколко пъти "кралските поданици" можеха да вгорчат живота на "гражданите". Алекс Пийрс и Йън Харт опитаха да затруднят Харт, но без успех.

В 65-ата минута Карлос Тевес за малко можеше да открие резултата, но защитник на Рединг със сетни усилия успя да избие в последния момент топката.

В самия край на мача, домакините имаха претенции за дузпа, след като Сабалета се строполи в наказателното поле след съприкосновение с Кебе, но съдията подмина положението.

Мачът отиваше към 0:0, когато минута преди края на добавеното време Сити вкара! Давид Силва центрира в наказателното поле, където Гарет Бари засече с глава, покатервайки се върху гърба на Шори. Главният съдия обаче не видя нарушение в тази ситуация и зачете гола.

Така Манчестър Сити продължава да е на 2-ото място в подреждането.  Разликата между двата манчестерски отбора са три точки в полза на Юнайтед. "Червените дяволи" обаче са с мач по-малко.

Рединг пък е чак на последното 20-ото място с 9 точки.