Манчестър Сити отново дръпна с пет точки на шампиона на Англия и свой градски съперник Юнайтед. Тази вечер, в късния съботен мач от 26-ия кръг на Висшата лига, "гражданите набиха рутинно Блекбърн с 3:0.

Развитие на двубоя, което се очакваше от всички, вероятно и от феновете на Роувърс. При тях обаче положението не е никак така приятно. "Розите" остават под чертата с 21 точки, колкото има и Куинс Парк Рейнджърс, намиращ се на позиция отгоре.

А желанието за мениджърска промяна не престава да бъде на дневен ред сред запалянковците.

Колкото до мача, Сити нормално владееше инициативата. Головете обаче не паднаха за кратко време. Марио Балотели изведе "небесно-сините" напред след половин час игра. Резултат, който се запази до почивката.

В самото начало на второто полувреме пък Серхио Агуеро удвои. Класиката оформи Един Джеко в 81-ата. Така Сити спечели убедително нови три точки за актив от 63. Юнайтед е на втора позиция с актив от 58 т. преди гостуването на Норич Сити в неделя.