Отборът на Манчестър Сити прегази Барнзли с 5:0 и се класира за полуфинал в турнира за Купата на Англия.

Хеттрик за успеха на "гражданите" отбеляза Карлос Тевес, а по един гол добавиха Александър Коларов и Давид Силва след асистенции на аржентинеца. Любопитна подробност е, че Карлос Тевес бе арестуван преди няколко дни, тъй като бе заловен да шофира, въпреки че книжката му бе отнета.

По този начин футболистите на Роберто Манчини се класира за следващия кръг и вече са само на две победи от трофея. По-рано днес Уигън надигра Евертън, а утре е голямото дерби на четвъртфиналите между Манчестър Юнайтед и Челси. Последният двубой от тази фаза е между Милоул и Блекбърн.

Тевес откри резултата в 10-ата минута, след като се оказа най-съобразителен, след като шут на Давид Силва бе отразен от вратаря с помощта и на гредата, но топката се озова в аржентинеца, който на празна врата не сгреши за 1:0.

В 27-ата минута Тевес получи пас от Джеко, напредна и пусна към Коларов, който от своя страна засече за 2:0 в мрежата на Барнзли.

Третия гол в мача падна в 31-та минути и отново бе дело на Тевес. Бившият играч на Манчестър Юнайтед се възползва от пас на Силва след сериозна грешка на защитата и между трима играчи успя да вкара топкота за трети път във вратата.

Това бе всичко за първата част, но още в 4-тата минута втората част Карлос Тевес оформи своя хеттрик. Този път той получи хубав пас от Самир Насри в наказателното поле и отново не прости на гостите - 4:0.

Гостите направиха тройна смяна, която помогна единствено за първите малко по-сериозни опасности за Пантилимон, но нищо повече. Сити свали оборотите и позволи на играещият под наем от Юнайтед Райън Тънинклиф да нахлуе и да стреля опасно, но стражът на Сити спаси с крак.

В 65-ата минута Тевес и Силва взаимодействаха отлично и след двойно подаване испанецът вкара пет гол, с което реши окончателно абсолютно всичко и прекърши краткия подем в играта на гостите.

Манчестър Сити - Барнзли - 5:0

1:0 - Тевес (10')
2:0 - Коларов (27')
3:0 - Тевес (31')
4:0 - Тевес (49')
5:0 - Силва (65')