Титлата в английската Висша лига е в ръцете на Манчестър Сити! Два кръга преди края на сезона „гражданите" оглавиха класирането, след като победиха с 1:0 Манчестър Юнайтед! По този начин двата отбора се изравниха по точки на върха - 83, но момчетата на Роберто Манчини имат по-добра голова разлика (+7).

Единственият гол в срещата вкара Компани в добавеното време на първото полувреме. Капитанът на Сити се разписа с глава след центриране от корнер. Българинът Димитър Бербатов бе в групата на "червените дяволи", но не взе участие в мача.

До края на сезона за Манчестър Сити остава гостуване на Нюкасъл и домакински мач с КПР. Юнайтед пък ще играе със Суонзи и Съндърланд.

Двубоят на „Етрихад" започна сравнително скучно, като в действията и на двата отбора личеше доста нервност. Логично голови положения почти нямаше. Първата по-интересна ситуация дойде в 15-ата минута, когато Тевес получи топката в полето от Насри, центрира прострелно, но в последния момент с решителен шпагат се отличи Джоунс.

Точно 10 минути по-късно долу-горе добро положение се откри и пред Агуеро, който с удар от въздуха не успя да уцели очертанията на вратата. И когато полувремето вървеше към логично 0:0, домакините от Ман Сити откриха резултата. В допълнителното време на първата част се разписа Компани, който засече с глава центриране от корнер - 1:0 за Сити!

Напълно в реда на нещата Манчестър Юнайтед започна по-агресивно второто полувреме, търсейки изключително важния изравнителен гол. Алекс Фъргюсън реагира на негатовния резултата и в 57-ата минута пусна втори нападател на терена - Дани Уелбек, който се появи на мястото на Парк.

Малко след това Роберто Манчини също реагира. Италианецът пусна в игра доказано дефанзивен играч като Де Йонг, за сметка на Карлос Тевес, който излезе под бурните аплодисменти на публиката. С всяка изминала минута натискът на Юнайтед се засилваше, а Сити разчиташе все повече на котраатаки. При една от тях Яя Туре напредна 20-ина метра с топка в крака и стреля силно, но топката мина на около метър в аут.

В 82-ата минута всичко можеше да приключи, поне като интрига. Яя Туре отново се справи добре, напредна до полето на гостите и стреля с левия крак, но топката „облиза" напречната греда. Малшанс за Сити.

В 88-ата минута Гаел Клиши вече виждаше как топката влиза в мрежата на Юнайтед след негов удар, но в последния момент Де Хеа с една ръка спаси гостите. Малко по-късно и Насри можеше да се разпише, но в решителния момент топката му бе отбита от бранител на Юнайтед. До края отбраната на домакините не сгреши и Манчестър Сити се поздрави с трите точки. Любопитното е, че за 90 минути Ман Юнайтед имаше само един точен удар!

МАНЧЕСТЪР СИТИ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:0

1:0 Компани (45+2')

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Сабалета, Компани, Лескът, Клиши, Яя Туре, Бари, Насри (90' Милнър), Силва (82' Ричардс), Тевес (68' Де Йонг), Агуеро

Резерви: Пантилимон, Коларов, Балотели, Джеко

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Джоунс, Смолинг, Фърдинанд, Евра, Нани (83' Йънг), Карик, Скоулс (78' Валенсия), Гигс, Парк (57' Уелбек), Руни

Резерви: Амос, Рафаел, Бербатов, Ернандес