Системата за видео асистенция, която е в помощ на футболните съдии, е направила 6 грешки в мачове от английската Висша лига през сезона дотук. Това е отчела независима комисия, съставена от бивши футболисти, представители на клубове и съдии, съобщава вестник "Дейли Мейл".

Били са анализирани 48 ситуации, при които са открити шест грешни решения.

Сред грешките е незачетеният гол на Габриел Мартинели при загубата на лидера Арсенал в гостуването на Манчестър Юнайтед, с който "артилеристите" можеха да открия резултата в 12-ата минута.

Изравнителното попадение на Максуел Корне за Уест Хям срещу Челси в последната минута на мача също е трябвало да бъде признато.

Другите грешки са отмененият автогол на Тайрик Мичел от Кристъл Палас при нулевото равенство с Нюкасъл, отсъдената дузпа за Брентфорд при равенство с Нотингам Форест - 2:2, червеният картон на Дъглас Руис от Астън Вила при загубата от Фулъм с 0:3, както и дузпата, отсъдена за игра с ръка на Люка Дин от Астън Вила, при загубата от Кристъл Палас с 1:3.

Английска футболистка бе избрана за спортна личност на годината във Великобритания