Шефилд Юнайтед спечели плейофния реванш срещу Престън Норт Енд и ще играе на финала на „Уембли" за място във Висшата лига. „Червено-белите" се наложиха с минималното 1:0 и след 1:1 в първия мач елиминираха противника си.

Единственото попадение в битката падна в 59-ата минута, а негов автор стана Грег Халфорд. Той засече с глава центриране отдясно, пращайки топката неспасяемо в горния ляв ъгъл.

Домакините можеха да решат всичко в своя полза в 73-ата минута, когато удар на Крейг Бийти беше спрян от защитник в жълт екип на метър пред голлинията.

Играчите на Престън залагаха на центрирания, които не доведоха до реална голова възможност в тяхна полза. В спор за място във Висшата лига Юнайтед очаква победителя от Рединг - Бърнли.

Шефилд Юнайтед - Престън Норт Енд 1:0 (0:0)

1:0 Халфорд (59 мин)