Ливърпул и Евертън не разочароваха феновете си. В сблъсък от междинния кръг на английската Висша лига, единайсеторките си отбелязаха общо седем попадения.

Пет от тях реализираха домакините на "Анфийлд", които се наложиха над опонентите си с с 5:2.

Гръмкият успех на "червените" почти сигурно подпечата оставката на мениджъра на "карамелите" Марко Силва.

Марко Силва: 20 години без победа като гост над Ливърпул е доста време

"Очаквам фантастичен мач"

Специалистът трябваше да вземе нещо от дербито, ако искаше да запази поста си в клуба, ако се съди по спекулациите в таблоидите на Острова от последните няколко седмици.

Евертън няма победа в дербито с Ливърпул от 20 мача. Цели 20 години пък те не са стигали до победата на "Анфийлд". Считано към настоящия момент съставът е в зоната със застрашените от изпадане отбори в Лигата.

Силва: Не чета и не слушам спекулации за бъдещето ми

"Следващият мач - това е всичко, което занимава ума ми"

Дивок Ориги бе в основата на повечето любопитни моменти за домакините през първото полувреме, като откри резултата още в 6-ата минута. В 17-ата Шакири покачи на 2:0, преди Майкъл Кийн да върне гостите в играта с попадение за 2:1 след 21 минути игра.

Отново Ориги вкара за 3:1, преди и Мане да прати топката в мрежата на гостите за 4:1 още преди почивката.

В продължението на първата част Ричарлисон вкара за 4:2.

Крайното 5:2 оформи Жоржиньо Вайналдум, който бе точен в последната минута от редовното време.

Така Ливърпул остава на върха в класирането, с актив от 43 точки - 8 повече от втория Лестър. Евертън е едва 18-и.