Манчестър Юнайтед записа 15-ата си победа през сезона в английската Висша лига.

"Червените дяволи" надделяха доста трудно над състава на Евертън с минималното 1:0.

Гола на победата в полза на домакините днес отбеляза Антони Марсиал, разписал се през вторите 45 минути.

Преди началото на мача, легендата на Юнайтед - сър Боби Чарлтън бе почетен на специална церемония.

Една от трибуните на стадион "Олд Трафорд" вече носи името на емблематичния "червен" деец.

78-годишният Чарлтън лично присъства на събитието, което бе посветено на 60-годишнината от дебюта на Чарлтън с екипа на Юнайтед. Сър Боби е изиграл 758 мача за клуба, в които е вкарал 249 гола. За националния тим на Англия, Чарлтън има 106 мача и 49 гола.

Иначе на терена днес Юнайтед, по-скоро по традиция в последните си няколко срещи, не бе крайно убедителен, като остави редица въпросителни без отговор, както в защитата, така и в средната си игрова линия.

Единственото попадение бе отбелязано от Антони Марсиал в 54-ата минута, не и без "съдействието" на защитниците на "карамелите".

Бранителите на "сините" от Ливърпул направиха своеобразен кордон на Марсиал, като преди да стигне топката до него, премина през цели четирима състезатели на Юнайтед, в половината на Евертън.

Последва удар от близка дистанция на Антони и победата на манчестърци бе официализирана.

До края на двубоя гостите можеха да се върнат в мача, но изстрел на Ягиелка намери рамката на вратата, пазена от Де Хеа.

Така Юнайтед измести Уест Хем от 5-ата позиция в класирането, като разполага с актив от 53 точки. Евертън е 12-и, с 38 пункта срещу името си.