Саутхямптън се присъедини към Рединг във Висшата лига на Англия. "Светците" заеха второто място в крайното класиране на Чемпиъншип след изиграването на последния кръг от сезона във второто ниво на английския футбол, побеждавайки Ковънтри Сити у дома с 4:0.

Рединг вече станаха шампиони на Чемпиъншип, а тимът на Найджъл Адкинс също спечели промоция, след като надви "небесносините", а по този начин не позволи на Уест Хям да ги измести от второто място в класирането след последния 46-ти кръг. Клубът от стадион "Сейнт Мерис", който се завръща в лига след седем години отсъствие, ще получи за спечелената промоция приходи от около 90 милиона паунда. "Чуковете" също спечелиха днес, с 2:1 у дома срещу Хъл Сити, но в крайна сметка остават трети в класирането. Те ще играят в плейофите, заедно с тимовете на Блекпул, Бирмингам Сити и Кардиф Сити, за третата квота, която дава право на участие от новия сезон в най-силното футболно първенство в света.

"Мандарините" приключват сезона като четвърти, Бирмингам Сити са пети, а Кардиф заема шестата позиция в класирането. Местният съперник на Саутхямптън - Портсмут, пък изпадна в Лига 1. В долното ниво на английския футбол от новия сезон ще играят още отборите на Ковънтри Сити и Донкастър Роувърс.