Саутхямтън спечели гостуването си на Норич с 3:0. Това беше първият мач от кръг №30 на подновения английски шампионат.

През първите 15 минути домакините имахе терирториално предимство. След това "светците" изравниха играта, но не се стигна до попадение, в която и да е от двете врати.

След почивката гостите овладяха инициативата и Дани Ингс откри резултата в 51-ата минута. Англичанинът стигна до топката в наказателното поле, придвижи се надясно и с хубав удар отбеляза за 0:1.

Снимка 484452

Само 4 минути по-късно Стюарт Армстронг с отмерен удар по земя от границата на наказателното поле удвои. Това попадение отчая "канарчетата" и те тотално приеха играта. При една контра Пуки можеше да остане сам, но беше отлично блокиран от защитник.. След това финландецът отново имаше шанс, но отново Беднарек го блокира.

В 64-ата минута гол на Марио Вранчич за Норич беше отменен заради явна засада.

В 79-ата минута Нейтън Редмънд стреля с левия крак отново по земя в далечния ляв ъгъл на вратата на Тим Крул за 0:3. Нидерландецът се разтегна, но топката пак остана извън обсега му.

След този резултатът Саутхямптън се изкачи на 13-о място с 37 точки. Тимът е много близо до сигурното спасяване от изпадане.

Норич остана на последно място с 21 точки, на 5 зад Астън Вила. Шансовете за оцеляване на "канарчетата" във Висшата лига вече изглеждат нищожни.