Отборът на Саутхямптън направи решителна крачка към своето спасение, след като днес спечели витални три точки при гостуването си на директен конкурент за оставане в Премиър лийг.

"Светците" на Марк Хюз съкрушиха Суонзи с 1:0, като по този начин напуснаха зоната на изпадащите и вече са на 16-та позиция, кръг преди края на шампионата. Там пък се озоваха "лебедите" от Уелс, които инкасираха четвърта поредна загуба.

Развръзката тази вечер пък подпечата и на практика изпадането на Уест Бромич Албиън в Чемпиъншип.

Снимка 355259

През цялата среща, по-чистите положения бяха за гостите, които в крайна сметка стигнаха до желания резултат след гол на Маноло Габиадини.

Резервата увенча включването си в игра с точен изстрел в 72-ата минута. Италианският национал се оказа най-съобразителен при едно меле пред вратата на Суонзи. Лукаш Фабиански спаси удара на Чарли Остин, но при добавката нямаше какво да направи срещу Маноло, шутирал на сантиметри от голлинията.

В последните си мачове за сезона, Суонзи домакинства на вече изпадналия Стоук Сити, докато Саутхямптън приема шампионите от Ман Сити. Уелсците ще трябва да се молят за две загуби на вече основния им претендент за оставане в елита - Хъдърсфийлд, който играе с лондонските грандове Челси и Арсенал.

Предимството в тази задочна битка е за "синьо-белите", които имат далеч по-добра голова разлика спрямо Суонзи.