Саутхемптън и Челси завършиха наравно 1:1 в мач от 25-ия кръг на Висшата лига. Такуми Минамино откри резултата в 33-ата минута, а в началото на второто полувреме Мейсън Маунт изравни от дузпа.

Така "сините" събраха 43 точки и са 4-и. "Светците" заемат 13-о място с 30 точки.

Челси започна по-добре мача и можеше да стигне до гол още в 6-ата минута. Маркос Алонсо засече центриране на Рийс Джеймс, но не уцели добре топката и прати кълбото покрай вратата.

Превъзходството на столичани бе осезаемо, но "светците" първи стигнаха до гол в 33-ата минута. Редмънд изведе Минамино зад защитата с чудесен пас, японецът залъга вратаря и с техничен удар вкара за 1:0.

Снимка 519583

Ситуацията можеше да стане още по-сложна за Челси малко по-късно, тъй като Тимо Вернер влезе опасно в единоборство с Муса Дженепо и загуби контрол. Положението бе разгледано с ВАР, а преценката бе да няма санкция за германския нападател. В 39-ата минута Рюдигер можеше да изравни. Той бе оставен непокрит след центриране на Алонсо от фаул, но Маккарти спаси с глава.

Челси започна силно и второто полувреме. Вернер стреля опасно след подаване на Алонсо. В 54-ата минута Ингс фаулира Маунт в наказателното поле, а това означаваше дузпа за Челси. Потърпевшият застана зад топката и изравни.

В 71-ата минута Саутхемптън бе близо до нов гол. След удар с глава на Вестергаард топката се удари в горната греда. Последваха пропуски на Маунт и Алонсо.