В изключително голово шоу се превърна последният двубой на сър Алекс Фъргюсън начело на Манчестър Юнайтед. Новите шампиони на Англия се изправиха срещу Уест Бромич Албиън, а мачът завърши наравно - 5:5!

„Червените дяволи" определено има за какво да съжаляват, тъй като на два пъти в двубоя водеха с по 3 гола.

Още в началото Юнайтед поведе с 3:0 след половин час игра, а до 81-ата минута резултатът бе 5:2. В крайна сметка, с няколко попадения във „Фърги Тайм", домакините от Уест Бромич стигнаха до невероятното 5:5.

В абсолютен герой за домакините се превърна тъмнокожият нападател Лукаку, който се появи в игра на почивката и в крайна сметка завърши двубоя с хеттрик. Последното от попаденията на Лукаку пък бе точно за крайното 5:5.

Двубоят днес бе под №1500 за Алекс Фъргюсън начело на Манчестър Юнайтед. 71-годишният шотландецът напуска клуба с 895 победи, 338 равенства и 267 загуби. Както е известно през новия сезон начело на шампионите ще застане Дейвид Мойс, който през последните години свърши отлична работа в Евертън.

Припомняме, че Алекс Фъргюсън спечели общо 38 трофея начело на „червените дяволи", или с други думи казано 62.3% от трофеите в цялата история на клуба.

Лукаку пък стана едва третият футболист, който вкарва хеттрик на Юнайтед във Висшата лига. Предишните двама са Дейвид Бентли и Дирк Кайт.

УЕСТ БРОМИЧ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 5:5

0:1 Кагава (6')
0:2 Олсон (9'-автогол)
0:3 Бютнер (30')
1:3 Морисън (41')
2:3 Лукаку (50')
2:4 Ван Перси (53')
2:5 Ернандес (63')