Съндърланд успя да стигне до малко късметлийска, но заслужена победа над Блекбърн с 2:1. Головете за „черните котки" паднаха в заключителните пет минути на мача

Иначе Роувърс откриха още в 17-ата минута. Самба стреля отдалеч след късно, вратарят на домакините изби, но топката се озова на главата на Симон Вукчевич,който я прати във вратата. Съндърланд имаше отличен шанс да изравни преди почивката, но ударът на Киърън Ричардсън срещна гредата.

След почивката Съндърланд натисна сериозно, а Блекбърн се затвори напълно в своята половина и чакаше мачът да свърши.

Усилията на „черните котки" в крайна сметка дадоха резултат. В 84-ата минута Дейвид Вогън изравни с тупалка отдалеч. В добавеното време Себастиан Ларсон изпълни перфектен пряк свободен удар и остави трите точки на „Стейдиъм ъф Лайт".