С два гола на Уейн Рууни Манчестър (Юнайтед) победи като гост Тотнъм в първия мач от кръга в английската Висша лига.

Успехът на "червените дяволи" на негостоприемния стадион на Тотнъм обаче запази теоретични шансове на Юнайтед за титлата.

Манчестър нанесе своя удар преди почивката, когато Уейн Рууни се разписа на два пъти.

Той откри резултата в 8-ата минута, а в 36-ата направи 2:0 след груба грешка на корейския защитник на Тотнъм Ли Йон-Пьо.

Джърмейн Дженас върна надеждите на Тотнъм за обрат, като намали на 1:2 в 53-ата минута, но този резултат се запази до края на срещата.

Домакините упражниха натиск, но не успяха да застрашат сериозно вратата на Юнайтед.

Холандецът Рууд ван Нистелрой пък можеше да направи успеха на гостите по-убедителен, но негов удар в последните минути срещна гредата.