Манчестър Юнайтед се класира за осминафиналите на турнира за Купата на ФА след трудна победа над Портсмут с 2:1 у дома. И двата гола за отбора на Сър Алекс Фъргюсън отбеляза английският национал Уейн Рууни, а почетното попадение за Помпи бе дело на Кану.

Първото полувреме на "Олд Трафорд" не донесе кой знае колко емоции на феновете на двата отбора, като единственото по-интересно положение бе пред вратата на Дейвид Джеймс, след като Неманя Видич стреля с глава и ударът му бе избит от голлинията, а играчите на домакините имаха претенции, че топката е влязла във вратата.

През втората част Юнайтед продължи да има превъзходство, но го материализира чак в 77-ата минута, когато центриране на Гигс отляво намери Рууни, който прати кълбото в мрежата. Само 5 минути по-късно английският национал отново бе в центъра на събитията. Рууни получи топката от Гари Невил и с много точен удар я прати в горния ляв ъгъл на вратата. Портсмут все пак се добра до почетно попадение. Точен бе Нванкво Кану в 87-ата минута.