Голмайсторът на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни може да пропусне съботното дерби от Висшата лига срещу Челси на "Олд Трафорд" заради контузия на десния глезен. Рууни пострада след съприкосновение с Марио Гомес в последните минути на снощната загуба с 1:2 от Байерн в Мюнхен в първия четвъртфинал от Шампионската лига. В лагера на английския първенец първоначално се опасяваха, че травмата може да е сериозна, но в последствие стана ясно, че става въпрос само за навяхване.

"Уейн нарани глезена си. Не изглежда сериозно, но той ще мине медицински изследвания и ще видим. Със сигурност обаче заради травмата той е под въпрос за мача в събота (срещу Челси)", коментира Сър Алекс Фъргюсън, мениджър на Манчестър Юнайтед. Рууни, който откри резултата още във втората минута на "Алианц Арена" с 34-ия си гол във всички състезания, напусна стадиона в Мюнхен с патерици.