Руснаци ще свирят първата среща от 1/8 финалите за Купата на УЕФА между Спортинг (Брага) и Тотнъм на Димитър Бербатов, съобщи сайтът на УЕФА.

Главен съдия на срещата ще бъде Юри Баскаков, а помощници ще му бъдат Тихон Калугин и Антон Аверянов. Четвърти съдия отново ще е руснак - Александър Гончар, а наблюдател ще е известния съдия от близкото минало Мишел Вотро, който наскоро изнесе семинар в България.

УЕФА отбелязва, че Димитър Бербатов ще е в центъра на вниманието в Португалия.

"Бербатов стана първият играч на Тотнъм в историята, който отбелязва пет гола в четири последователни успешни мача на "шпорите". Българинът ще бъде на позната територия, след като на стадиона на Брага игра за националния отбор на Евро 2004, който загуби от Дания с 0:2", коментира УЕФА.

Досега двата отбора са се срещали веднъж. Тогава португалците губят от Тотнъм с 0:3 у дома и 0:6 като гости. Първият мач между двата отбора е в четвъртък и започва от 23:35 часа българско време.