Отборът на Манчестър Сити постигна победа с 2:1 като гост над стабилния тим на Евертън в двубой от 34-ия кръг на Премиърлийг. Българският национал Мартин Петров се появи в игра за своя в 83-ата минута, докато другият нашенец - Валери Божинов остана на пейката.

Бразилската суперзвезда на "гражданите" Робиньо бе в основата на успеха, след като отбеляза първото попадение и асистира за второто, което пък стана дело на Стивън Айрланд. В даденото от съдията 7-минутно продължение Дан Гослинг вкара почетния гол за "карамелите"

Срещата започна с игрово предимстно на "карамелите", докато "гражданите" разчитаха на контраатаки. При една от тях Робиньо проби отляво и прати топката в мрежата на Хауърд за 0:1. В началото на второто полувреме нова контра на Манечстър Сити завърши с нов гол. Робиньо видя Стивън Айрланд и за него остана най-лесното - да прати топката в мрежата - 0:2. Малко след гола Майка Ричардс получи тежка травма и бе заменен. До края гостите упражниха натиск, който доведе единствено до почетен гол, който стана дело на Дан Гослинг, разписал се с мощен удар от границата на наказателното поле.

С победата отборът на Марк Хюз вече има 44 точки в своя актив и е на 9-а позиция. В същото време Евертън има 53 точки и е на 6-а позиция.