Арсенал продължава на ¼-финалите за „Карлинг къп" след победа с 2:1 у дома над Болтън. Уондърърс излязоха без Мартин Петров, който дори не бе и в групата.

Първата част от двубоя на „Емиратс" няма да се запомни с абсолютно нищо. Пълният с млади играчи тим на „топчиите" така и не успя да създаде истинско голово положение пред вратата на гостите, освен ако не се броят няколкото далечни удара.

Нещата обаче бързо се промениха след почивката. Болтън поведе още в 47-ата минута, когато Фабрис Муамба открадна една топка от Фримпонг, направи двойно с Пратли и матира вратаря на Арсенал - 0:1.

Домакините се стреснаха и бързо върнаха гола. Аршавин съумя да изравни с хубав нисък удар, който не остави шанс на стража Богдан.

Само 180 секунди по-късно резултатът бе вече 2:1. Отново Аршавин проби добре, но този път чукна към Чу-Юунг Парк и кореецът изведе лондончани напред.

АРСЕНАЛ - БОЛТЪН 2:1

0:1 Муамба (47')

1:1 Аршавин (53')

1:2 Парк (56')

АРСЕНАЛ: Фабиански, Йенарис, Фермелен, Скилачи, Микел, Окслейд-Чембърлейн, Фримпонг, Кокелин, Бенаюн, Парк, Аршавин;

БОЛТЪН: Богдан, Стейнсон, Кейхил, Найт, Гарднър, Дейвис, Пратли, Муамба, Санли, Класнич, Какута.