Отборът на Рединг загуби от единайсеторката на Кристъл Палас на своя "Мадейски Стейдиъм", в двубой от 1/4-финалната фаза на турнира за ФА Къп.

Гостите се наложиха с 2:0, след голове 5 минути преди края на редовното време, както и 4 след неговото начало.

В предишната фаза на надпреварата състезателите на мениджъра Алън Пардю надиграха Тотнъм с 1:0 като гост.

Рединг пък се справи с елитния Уест Бромич Албиън, като вкара цели три попадения във вратата на съперника, а получи само едно в своята.

Днес подобен резултатен сценарий нямаше, а на почивката вероятно е имало и заспали фенове по трибуните, предвид случващото се на терена.

Най-обсъждани и през второто полувреме от медиите в Англия бяха брадите и прическите на състезателите на терена.

Единстеното, което можеше да се отбележи като любопитно в мача, бяха над 15-те корнера за Палас в мача, от които те не успяха да се възползват нито веднъж.

Решителният момент в срещата дойде 5 минути преди последния сигнал, когато Купър събори Боласие в наказателното поле и реферът Майк Дийн посочи бялата точка. Нарушителят бе изгонен, защото за него това бе вторият жълт картон в сблъсъка, а зад топката застана Кабай, който не сгреши - 0:1.

В 4-ата минута на продължението и Кембъл бе точен, оформяйки крайното 0:2.

Така Кристъл Палас очаквано се класира за полуфиналите в турнира.