Манчестър Юнайтед не успя да надделее над Уест Бромич Албиън в мач от 30-тия кръг на Висшата лига на Англия.

Битката на "Олд Трафорд" завърши така, както и започна - при резултат 0:0.

В пъти повече за това стечение на обстоятелствата могат да съжаляват домакините, разбира се, чийто натиск не секна почти през всички 90 минути.

Снимка 286465

Така или иначе обаче те стигнаха до едва няколко по-чисти положения пред врататата на съперника, но нито веднъж не разочароваха вратаря на УБА.

Най-сериозни бяха пропуските на Марсиал и Фелайни, като при удара с глава на първия, част от феновете на стадиона дори се заблудиха, че резултатът е бил открит.

Снимка 286461

Това така и не се случи, за видимо неудоволствие на мениджъра на "червените дяволи" Жозе Моуриньо.

Така или иначе Юнайтед записа 19-тия си пореден мач без загуба във Висшата лига. Последното поражение на тима на Жозе Моуриньо бе 0:4 от Челси през октомври.

Снимка 286464

Въпреки добрата серия, "червените дяволи" все още не могат да си проправят място в Топ 4.

Голям проблем за Моуриньо, Мата аут до края на сезона

Испанецът претърпя операция

Уест Бромич е на осмото място и търси най-предното си класиране в елита от сезон 1980/1981, когато завърши четвърти.

Проблемите за Жозе Моуриньо преди мача бяха сериозни, като дадоха своето отражение и върху крайния резултат.

Специалния не можеше да разчита на Златан Ибрахимович, Андер Ерера, Хуан Мата, Пол Погба, Крис Смолинг и Фил Джоунс. Ибрахимович и Ерера са наказани, докато Погба все още не е възстановен от травмата си.

Снимка 286463

Вчера пък се разбра, че Мата ще претърпи операция и най-вероятно няма да играе повече този сезон. Капитанът Уейн Рууни също бе контузен и не игра.

Пол Погба парламентьор, убеждава Гризман да дойде в Манчестър

Звездата на Юнайтед навива своя сънародник

Защитниците на Уест Бромич са вкарали цели 12 гола този сезон - повече от всеки друг отбор, но днес не успяха да се справят със съпротивата на съперника.

Ето и стартовите състави на двата тима, с които те започнаха днес:

ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Рохо, Бейли, Карик, Валенсия, Йънг, Фелайни, Мхитарян, Лингард, Марсиал, Рашфорд

УБА: Фостър, МакОули, Еванс, Ниом, Доусън, Флетчър, Брънт, Робсън-Кану, Шадли, Ливърмор, МакКлийн