Радостин Кишишев записа мач №200 с екипа на Чарлтън на Острова при сензационната победа над Портсмут с 1:0 като гост. Българският национал има 179 срещи във Висшата лига, 12 за ФА къп и 9 за купата на Лигата.

Сега Тинката влезе в 82-ата минута като тактическа смяна на Денис Ромедал. Малко преди това бившият играч на Помпи Амади Файе вкара единствения гол във вратата на домакините. Светослав Тодоров отново не бе в групата на Портсмут.бербатов

Късен гол на Паскал Шимбонда спаси Тотнъм от неприятна загуба от Фулъм (1:1) с човек повече на "Крейвън котидж". Резервата Винченцо Монтела изведе домакините напред в 84-ата мин. от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Доусън след удар на Макбрайд.

Френският защитник Шимбонда обаче възстанови паритета след центриране. Това бе шесто поредно реми за Фулъм, чийто фенове освиркваха бившия си играч Стед Малбранк при всяко докосване на топката.

Без Стилян Петров Астън Вила надви Уотфорд с 2:0 и сложи край на черната си серия от 11 мача без победа. Двата гола паднаха в последните 4 минути - автогол на Меън и попадение на Агбонлахор, но преди това Уил Хоскинс пропиля два отлични шанса за гостите. Макар да не вкара, нападателят на Вила Милан Барош бе най-добрият на терена.

Димитър Бербатов бе титуляр за "шпорите", но пред него не се удаде реална възможност за гол, а и не получи достатъчно подкрепа от халфовете.