Уотфорд постигна безценен успех срещу именития си гост Манчестър Юнайтед в мач от 18-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на стадион "Викаридж Роуд" приключи при резултат 2:0.

"Стършелите" изглеждаха по-състоятелни от опонентите си и освен реализираните две положения, пропиляха още поне 5 възможности за отбелязване на гол във вратата на Давид де Хеа.

Снимка 458790

Източник: Twitter

Всичко, с което гостите можеха да се похвалят, бяха епизодични включвания на Лингард и Марсиал в полето на опонента и изстрели от средна дистанция.

Маркъс Рашфорд бе категорично спиран от бранителите пред себе си, като получи само една възможност да застраши вратата на съперника. Нападателят не се възползва, като стреля в тялото на играч на Уотфорд.

През второто полувреме в игра за Юнайтед се появи и Пол Погба, който обаче записа само един точен изстрел и нищо запомнящо се, като цяло, по време на престоя си на терена.

Снимка 458789

За Уотфорд ситуациите се редуваха една след друга както преди почивката, така и след нея.

Дукуре, Дийни и Сар бяха трите големи заплахи за Де Хеа и компания.

След като преди паузата на няколко пъти те нямаха шанса да се възползват от създадени чисти ситуации, след почивката бяха далеч по-ефективни.

В 50-ата минута Исмаила Сар получи добро подаване в наказателното поле на Юнайтед и без да се замисля стреля от движение. Изпълнението му не беше блестящо, но въпреки това Де Хеа не реагира добре и дори спомогна за влизането на топката в мрежата му за 1:0.

Снимка 458787

Сар се възползва от стъписването в редиците на Юнайтед и при следващата си акция бе повален в пеналта. Реферът посочи бялата точка, а зад топката засатана Дийни. Той стреля по-скоро в средата на вратата, но с леко въртеливо движение на топката, което не остави шансове на скочилия в противоположния ъгъл вратар.

Нови две възможности за Уотфорд бяха пропилени с лека ръка от Дийни и Сар, а след това в игра влезе Пол Погба. Той създаде известно напрежение в половината на домакините, но нов гол в срещата не беше отбелязан.

Снимка 440412

Източник: EPA/БГНЕС

Трите точки за Юнайтед щяха да бъдат ключови в битката за Топ 4. Тимът обаче остава едва на осмото място в класирането, с актив от 25 спечелени точки. В цели 12 срещи през сезона до момента "червените дяволи" не са стигали до крайния успех.

Снимка 455419

Уотфорд остава последен в таблицата, въпреки победата си. Отборът се изравни с предпоследния Норич, като едва днес успя да направи актива си двуцифрен и вече има 12 точки на сметката си.