Отборът на Арсенал спечели по изключително труден, дори в известна степен щастлив начин домакинството си на Лестър с 2:1, в срещата между двата тима от междинния 25-и кръг на Висшата лига.

Попаденията за победителите реализираха Кошиелни и Уолкът, докато точен за гостите бе Крамарич.

Чудесен мач за "лисиците" записа съотборникът на Райс М'Боли в националния отбор на Алжир - Рияд Марез, който обаче, въпреки десетките си опити за реализиране на гол, така и не успя да се разпише в мрежата на Оспина.

Самият страж на домакините пък регистрира повече от странен мач на сметката си, като в редица случаи, в които трябваше да спира не особено опасни акции на съперника, не беше максимално съсредоточен в действията си и можеше да коства трите точки на своя състав.

Големият проблем в мача за "артилеристите" се казваше Алексис Санчес. Чилийският национал, чийто разногласия с мениджъра Венгер вече не са тайна за никого, не бе в оптимална спортна форма, а на всичко отгоре беше повече от пренавит за изява тази вечер.

Това повлия лично върху неговото представяне, както и върху това на колегите му в атака. Те чакаха и чакаха подаване от него в предни позиции, но това така и не им се случи нито веднъж в срещата.

Алексис се опитваше да достига първи до всяка топка, а и искаше сам да я вкара във вратата, за да докаже на мениджъра си, че е сгрешил с оставянето му извън състава за дербито с Тотнъм в предишния кръг.

Цялото това напрежение, обаче, което той по-скоро сам си създаде, му изигра лоша шега и той трябваше да напусне терена принудително след 67 минути игра, като си докара глупава контузия. Тя по всяка вероятност ще го остави извън игрището за поне един мач, съдейки по реакциите и жестовете му.

Иначе Кошиелни откри след като засече топката при статично положение за Арсенал в 27-ата минута, а малко преди почивката добавка на Уолкът към бомбен шут на Йозил реши почти всичко в този мач.

През второто полувреме обаче далеч по-дейният тим на терена бе този на Лестър и само спортното щастие попречи на "лисиците" да се доберат поне до точката в двубоя.

Те все пак намалиха разликата в резултата на 1:2 след гол на Крамарич в 61-ата минута, но до нов гол така и не се стигна.

Така Арсенал продължава битката за влизане в Топ 4 на подреждането, докато Лестър също има своята битка, но тя е за оставане във футболния елит на страната.