Отборът на Куинс Парк Рейнджърс записа поредната си загуба през сезона, губейки с 1:3 като домакин от Саутхямптън. Въпреки скъпата селекция на Марк Хюз, Рейнджърс няма нито една победа в 12 мачаот началото на годината и заема последната 20-та позиция в класирането с актив от едва четири точки.

Невероятно е и търпението на собствениците на тима към Марк Хюз, който все още остава на поста си, въпреки че други негови колеги са напускали и при далеч по-леки кризи. Саутхямптън пък събра скромните осем точки и е предпоследен, макар и с двойно по-голям актив от КПР.

И ако загубата на отбора на Хюз не е никаква изненада, такива определено са пораженията на Нюкасъл и Евертън в днешния ден.

"Свраките" отстъпиха като домакин на Суонси с 1:2. Мичу откри за гостите в началотот на втората част, а Гузман удвои три минути преди края. Демба Ба успя да върне едно попадение в самия край, но време Нюкасъл да се пребори поне за равенството нямаше.

Така "лебедите" полетяха над "свраките" в класирането и са 10-ти с 16 точки - над две пред днешния си опонент.

Тимът на Евертън записа едва втора загуба от началото на кампанията с 2:1 като гост на Рединг. Найсмит откри за "карамелите" през първата част, но след две попадения на Фондре Рединг стигна до успеха.

Евертън е пети с 20 точки, докато Рединг се показа над чертата с актив от 9 пункта.