Манчестър Сити записа шести пореден успех от началото на сезона. Селекцията на Пеп Гуардиола не се затрудни и в  Уелс, където в жертва на „гражданите“ падна отборът на Суонзи (3:1).

Гостите имаха известни трудности през първата част, но всичко дойде на мястото си заради отличното завръщане на Кун Агуеро, изтърпял наказанието си от три мача заради удар без топка срещу играч на Уест Хям.

Снимка 254759

Загубата пък може да доведе до уволнението на Франческо Гуидолин, който през тази кампания трудно извежда „лебедите“ до положителни резултати.

Сити започна по изключително позитивен начин и откри още в 9-ата минута. Бакари Саня пусна към Кун Агуеро, аржентинецът елиминира двама бранители на Суонзи само с едно докосване, след което изпрати мощно коженото кълбо между краката на Фабиански.

Изненадата настъпи само 4 минути по-късно, когато „лебедите“ съумяха да изравнят. Фернандо Йоренте сякаш наруши правилата срещу Саня, но това остана незабелязано от рефера Нийл Суорбрик. Последва него плътен шут в незащитения ъгъл на Браво и така паритетът беше възстановен.

Снимка 254760

Манчестър Сити трябваше да чака чак до 66-ата минута, за да поведе отново. Ван дер Хорн направи глупава постъпка срещу Де Бройне в наказателното си поле и съдията посочи бялата точка. С отговорната задача се нае Кун Агуеро, който с елегантно копване направи 1:2.

Всичко в тази среща приключи 13 минути педи края. „Гражданите“ се възползваха от бърза контраатака. Рахийм Стърлинг навлезе необезпокояван в наказателното поле на Суонзи, финтира бранител  и след това майсторски разстреля Фабиански за 3:1.

Това беше 10-ата поредна победа на Сити от също толкова официални срещи за Сити от началото на сезона им.

СУОНЗИ – МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:3

0:1 Агуеро (9‘), 1:1 Йоренте (13‘), 1:2 Агуеро –дузпа (66‘), 1:3 Стърлинг (77‘)

СТАДИОН: „Либърти стейдиъм“

СЪДИЯ: Нийл Суорбрик

СУОНЗИ: Фабиански, Ранхел, Ван дер Хорн, Амат, Ноутън, Бритън, Корк, Фер, Сигурдсон, Раутлидж, Йоренте (резерви: Моусън, Тейлър, Ки, Бастон, Нордфелд, Монтеро)

МАН СИТИ:  Браво, Саня, Стоунс, Отаменди, Коларов, Фернандиньо, Стърлинг, Силва, Гюндоган, Де Бройне, Агуеро (резерви: Канайеро, Сабалета, Фернандо, Навас, Сане, Клиши, Ихеаначо)