Тотнъм победи Съндърланд в мач от петия кръг на Висшата лига. "Шпорите" се наложиха на "Уайт Харт Лейн" над "черните котки" с 1:0. По този начин тимът на Маурисио Почетино влезе в топ 3 на класирането. Радостта на лондончани обаче бе помрачена от контузията на Хари Кейн, който отбеляза и единствения гол в мача.

Мачът започна с натиск на домакините. В 39-ата минута пък шут на Сон срещна гредата. В самия край на първата част гостите можеха изненадващо да поведат, но Уокър изчисти от голлинията удар от няколко метра на Пиенаар.

Резултатът беше открит в 59-ата минута, когато Кайл Уокър центрира отдясно, Деле Али свали с глава, Папи Джилободжи сгреши фатално и подари топката на Кейн, който отблизо направи 1:0.

Малко по-късно Кейн се контузи лошо, като се наложи да бъде изнесен от терена на носилка.

В последната минута на редовното време Янузай получи втори жълт картон и остави своя отбор с човек по-малко.

Тотнъм е на третото място с 11 точки, докато "черните котки" имат само 1 пункт.