Отборът на Саутхемптън записа първата си победа в тазгодишното издание на английската Висша лига.

"Светците" се наложиха на собствен терен над госта си Норич с категоричното 3:0, след попадение на Пеле и две на Тадич.

Първото полувреме не предложи кой знае колко емоции на зрителите по трибуните, но след 31-ата минута ситуацията на терена започна малко по малко да се изяснява.

Причината - Уитакър получи червен картон и остави гостите с човек по-малко, което даде възможност на домакините да съсредоточат всички свои усилия в предни позиции.

Опитите на Саутхемптън дадоха очакван резултат в продължението на първата част, когато Пеле не сгреши и даде заслужено предимство на състава си в срещата - 1:0.

Само в рамките на три минути през втората част пък - между 64-ата и 67-ата всичко в мача окончателно приключи, като с два бързи гола Душан Тадич сложи точка на спора, на сравнително ранен етап от двубоя.

Така "светците" най-после записаха успех в елита на Острова през този сезон, набирайки актив от 5 точки в класирането до момента. Норич разполага с 4.