Челси продължи с разочароващото си представяне. Този път момчетата на Андре Вилаш-Боаш достигнаха само до равенство 1:1 срещу шестия във втория ешелон на Англия Бирмингам в мач от петия кръг на ФА Къп.

Като цяло съставът на „сините” отново не впечатли с играта си. На моменти дори отстъпваха на по-скромния си опонент, поради което лондочнани изоставаха в резултата. В крайна сметка попадението на Даниел Стъридж през втората част, донесе преиграването.

Първото полувреме започна доста скучно и вяло. Съвсем логично домакините имаха териториален превес, но не достигаха до  съществени възможности пред Колин Дойл. Всичко това обаче продължи до 20-ата минута. Тогава Бирмингам откри сензационно резултата на „Стамфорд Бридж”. След меле в наказателното, поле при първия ъглов удар на бирмингамци, опитният Дейвид Мърфи отбеляза от малкия пеналт на втора греда за 1:0.

Реакцията на Челси бе светкавична. В ответната атака „сините” от Лондон достигнаха до чудесен шанс за изравняване. Рамирес бе съборен в наказателното поле и бе отсъдена дузпа. Малшансът за Андре Вилаш-Боаш обаче продължи, защото един от най-добрите му футболисти Хуан Мата пропусна наказателния удар, париран по чудесен начин от вратаря.

В 25-ата минута Фернандо Торес имаше шанс да отбележи, но както винаги пропусна. В 33-ата Колин Дойл направи второто си важно спасяване в двубоя, след като отрази по прекрасен начин удара от фаул на Давид Луис. Малко след това чудесен шут на Даниел Стъридж мина  близко над напречната греда.   В последната минута на първата част удар с глава на Хуан Мата отново бе отразен с вещина от стража на Бирмингам.

На полувремето мениджърът на Челси Вилаш-Боаш направи опит да спаси кампанията на тима му във ФА Къп като замени Фернандо Торес с Дидие Дрогба.

Второто полувреме започна с мощен натиск от тима на Челси. В 57-ата минута в игра се появи и Саломон Калу, който засили нападателната мощ на отбора. Една минута след това Мата имаше възможността да стреля, но отново без резултат. В 61-ата дойде така желаното изравнително попадение. След центриране на Бранислав Иванович, Даниел Стъридж върна надеждите на "сините" за краен успех.

Голът съживи футболистите на Челси и те започнаха да търсят победното попадение още по-силно. Петнадесет минути преди края на срещата мощен шут от фаул на Джордън Мъч бе отразен от Петър Чех. В последните минути на срещата имаше атаки и към двете врати, но до нещо по-интересно така и не се стигна.

Така смятаният за фаворит тим на Андре Вилаш-Боаш за пореден път разочарова феновете си. Двата отбора ще се срещнат в преиграването на днешната среща след малко повече от седмица. Тогава домакин ще бъде Бирмингам, което означава, че задачата за Дидие Дрогба и компания ще бъде още по-трудна.

ЧЕЛСИ - БИРМИНГАМ  1:1
0:1 Мърфи (20), 1:1 Стъридж (61)

ЧЕЛСИ: 1.Петър Чех, 34. Райън Бъртранд, 4. Давид Луис, 24. Гари Кейхил, 2. Бранислав Иванович, 16. Раул Мейрелеш, 12. Оби Микел (57-Калу), 7. Рамирес, 10. Мата (82 -Лампард), 9. Фернандо Торес (45-Дрогба), 23. Даниел Стъридж

БИРМИНГАМ: 13. Колин Дойл, 2.Стивън Кар (12-Спектър), 24. Къртис Дейвис, 5. Пабло Ибанес, 3. Дейвид Мърфи, 12. Джордън Мъч, 18. Кийт Фейхи, 14. Гомис, 15. Уейд Елиът (82-Бърк), 17. Адъм Рууни (70-Джарвис), 22. Нейтън Редмънд

Съдия: Мартин Аткинсън