Манчестър Юнайтед се завърна триумфално на върха във Висешата лига след разгром над Болтън. "Червените дяволи" спечелиха с 4:0 като гости, а Димитър Бербатов направи страхотен мач и се отчете с два гола.

Шампионите се сдобиха с преднина в 38-ата минута,когато Самуел от тима на домакините си отбеляза автогол.

Юнайтед трябваше да чака до 68-ата мин, за да удвои. Гигс видя отлично Флетчър, халфът стреля, но Яааскелайнен изби. За нещастие на вратаря обаче, топката попадна право в краката на Бербатов, който нямаше проблем да я насочи във вратата - 0:2.

Само 10 минути по-късно Митко покачи резултата на 0:3 след пас на Нани. Българинът елиминира по отличен начин Найт и прати топката в мрежата.

В 83-ата Нани за пореден път надигра Рикетс и пусна към Гибсън, който с мощен шут оформи крайното 0:4.

С успеха Манчестър събра 72 точки и си върна първото място в класирането.

БОЛТЪН – МАН ЮНАЙТЕД 0:4

0:1 Самуел (38-автогол)

0:2 Бербатов (68')

0:3 Бербатов (78')

0:4 Гибсън (83')

Стартовите състави:

БОЛТЪН: Яааскелайнен, Самуел, Найт, Кейхил, Рикетс, Муамба, Коен, Уилшър, Лий, Елмандер, Дейвис;

МАН ЮНАЙТЕД: Ван дер Сар, Невил Видич, Еванс, Евра, Флетчър, Скоулс, Валенсия, Гигс, Нани, Бербатов.