В първа среща от междинния кръг в Премиършип Уотфорд загуби от Шефилд Юнайтед с 0:1.
Двата отбора, които заемат позиции в долната половина на таблицата не задоволиха зрителите. В слаб и скучен мач отборите не впечатлиха с играта си.

Първото полувреме не доведе до сериозни положения пред двете врати. Закономерно голове до почивката не паднаха.

През второто полувреме гостите упражниха натиск към вратата на домакините. Нападателят на тима Наде удари гредата в 51-ата минута на срещата. Френският футболист стреля, но ударът му се удари в гредата.

Втора греда в актива на гостите беше регистирана в 76-ата минута на двубоя. Центриране отдясно доведе до попадането на топката в Роб Хълс, но той отново нацели гредата.

Най-интересно беше в края на двубоя. В 88-ата минута вратарят на домакините Лий не се намеси съвсем успешно след удар на Крис Морган и Дани Уебър вкара отблизо топката в мрежата на домакините. Нападателят на гостите беше в положение на засада, но такава не беше регистрирана от помощник съдията и реферът Аткинсън зачете попадението.

В следващата атака топката се удари в ръката на защитника на гостите Козлак, но дузпа не беше отсъдена.

В 90-ата минута Крис Пауъл от състава на домакините беше изгонен за втори жълт картон. Това е първото изгонване на футболиста в кариерата му.

Така в крайна сметка гостите спечелиха изключително важна победа като гост.