Манчестър Юнайтед записа четвърта поредна победа в междинния кръг от Висшата лига. „Червените дяволи" победиха Ливърпул с 2:1 и по този начин останаха на 4-ото място в класирането.

Заради многото проблеми с контузени играчи, Луис ван Гаал заложи на младока Джеймс Уилсън в нападение, който обаче не успя да замести достатъчно добре Уейн Руни.

Маруан Фелайни изведе Юнайтед напред в 21-ата минута,засичайки с глава центриране на Андер Ерера отляво.

Стоук обаче показа, че има съпротивителни сили и след един пропуск в 30-ата минута, 9 по-късно Н'Зонзи изравни. Халфът се разписа с удар отдалеч, след като преди това Фейални загуби топката в своята половина.

Секунди по-късно пак Фелайни можеше да изведе Юнайтед напред, засичайки отблизо една отклонена топка, но Бегович с акробатичен плонж спаси вратата си.

Домакините все пак стигнаха до победното си попадение в 59-ата мин, макар и малко случайно. Мата центрира от фаул, Рохо скочи в пеналта, но не успя да засече топката. Успя обаче да заблуди врататя, който само изгледа каккълбото влетя в мрежата му.

Истинската драма настъпи в добавеното време. Тогава шпърви Де Хеа спаси по невероятен начин удар на Диуф отблизо, а минута по-късно Ашли Йънг изби от голлинията нов удар на тъмнокожия нападател.

В крайна сметка „червените дяволи" оцеляха и се поздравиха с  ценна победа.

Манчестър Юнайтед - Стоук Сити 2:1

1:0 Фелайни (21')

1:1 Н'зонзи (39')

2:1 Мата (59')

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Рохо, Смолинг, Йънг, Валенсия, Мата, Карик,  Фелайни, Ерера, Уилсън, Ван Перси;

Стоук Сити: Бегович, Бардсли, Шоукрос, Уилсън, Питерс, Камерън, Н'Зонзи, Асаиди, Айрланд, Къркич, Диуф.