Отборът на Евертън записа малко очаквано поражение при визитата си на Уотфорд в двубой от 15-ия кръг на английската Висша лига.

"Стършелите" се наложиха с 3:2 на "Викъридж Роуд" в интересен сблъсък, изпълнен с красиви голове.

Снимка 267456

Мачът започна добре за гостите от Ливърпул, които успяха да вземат преднина в мача още в 17-ата минута Ромелу Лукаку откри за Евертън след прекрасна асистенция на Гарет Бари. Опитният халф на "карамелите" прати топката в малкия пеналт, където Лукаку без забавяне стреля под краката на стража на домакините.

Снимка 267454

Голът обаче не смути футболистите на Валтер Мадзари, които погледнаха по-настоятелно към вратата на Маартен Стекеленбург.

Стефано Окака Чука реализира фантастичен гол с пета в 36-ата минута, с който доведе нещата до 1:1. Амрабат получи пас отдясно и веднага центрира в наказателното поле, където Окака Чука триково с пета успя да насочи топката в мрежата, за да възстанови статуквото на "Викъридж Роуд".

При такъв резултат завърши и първата част на двубоя, а по-големите емоции двата тима оставиха за вторите 45 минути.

Снимка 267458

Второто полувреме започна по-силно за гостите от Евертън, но противно на логиката домакините бяха тези, които реализираха поредния гол в срещата. Себастиан Прьодл реализира с глава след центриране отляво, довеждайки резултата до 2:1 в позла на домакините.

Окрилени от попадението си възпитаниците на Валтер Мадзари увеличиха още оборотите, а това доведе ново попадение във вратата на Стекеленбург. Стефано Окака Чука бе точен отново, за да доведе нещата до 3:1 в полза на домакините. Нападателят се разписа с глава след центриране от корнер.

В последните минути на срещата гостите успяха да намалят до 2:3, но за повече нямаха сили. В 86-ата минута Лукаку реализира второто си попадение в мача, за да оформи крайния резултат в срещата.

Снимка 267455

Така Уотфорд постигна успех след две поредни загуби и изпревари в класирането днешния си съперник. "Стършелите" вече са седми, докато "карамелите" се смъкнаха до деветата позиция във временното класиране преди изиграването на останалите мачове от кръга.