Нюкясъл Юнайтед победи Шефилд Юнайтед с 3:0 в мач от 30-ия кръг на английската Висша лига. Срещата се реши след почивката, когато Джон Еган си изработи глупав червен картон, а малко по-късно Енда Стивънс направи нескопосана грешка, подарявайки първия гол в мача на "свраките". Отборът от Североизтока постигна втори успех срещу днешния си съперник през сезона.

Ливърпул може да се доближи на победа от титлата, Челси е фаворит срещу Астън Вила

Днес има три мача от кръг №30 във Висшата английска лига

Първото полувреме премина при леко игрово предимство на гостите, но до гол така и не се стигна.

Втората част започна злощастно за играчите от Шефилд. Джон Еган беше забравил, че виси с жълт картон и направи тактически фаул. Дейвид Кут беше безмилостен и изпрати футболиста на гостите предсрочно под душа в 50-ата минута.

Пет минути по-късно Мат Ричи подаде прострелно по земя отляво. Енда Стивънс се очакваше да изчисти с лекота, но се размина с топакта, която попадна в непокрития Ален Сен-Максимен. Французинът разстреля по земя Дийн Хендерсън за 1:0.

Малко по-късно Били Шарп направи непростим пропуск, стреляйки с глава отблизо в аут.

Снимка 484647

В 68-ата минута Мат Ричи вкара първия си гол за сезона. Той получи топката леко отляво, напредна и стреля силно в десния ъгъл на Хендерсън, който не реагира - 2:0 за Нюкясъл.

Енда Стивънс имаше възможност да се реваншира, но стреля много неточно, след като топката отскочи към него при хубва атака на гостите.

В 78-ата минута Жоелингтон пусна топката към левия фланг, където тичаше Алмирон. Парагваецът напредна и пусна успореден пас. Жоелингтон връхлетя сам и не можеше да сбърка, правейки резултата класически.

С тази победа Нюкясъл събра 38 точки, които най-вероятно са достатъчни за запазване на мястото в елита. "Свраките" са на 12-а позиция при оставащи 3 мача от кръг №30.

Шефилд Юнайтед остана на седмо място с 44 точки. Новакът губи темпо в битката за Лига Европа. Но тимът, воден от Крис Уайлдър другата седмица ще домакинства на намиращия се в криза Арсенал в четвъртфинал за ФА Къп.