Тимът на Нюкясъл постигна втора поредна победа в Премиършип след тази над Уест Бромич (2:1), което не се бе случвало от април месец тази година. "Свраките" надвиха Астън Вила в домакинството си на "Сейнт Джемсис Парк" с 2:0 след голове след почивката. Попаденията бяха дело на голмайстора на Нюкясъл Оба Мартинс, който се разписа в 60-ата и 82-ата минути.

Стилян Петров не бе включен в групата за Вила и не взе участие в двубоя поради контузия. Мачът започна двуостро и играчите и на двата отбора търсеха победа. Още в 11-ата минута бирмингамци имаха шанс да открият резултата, но изстрел на Лаурсен с глава след корнер срещна гредата.

Малко след това Мартинс и Милнър пропуснаха за домакините, а Ашли Йънг от Астън Вила сам срещу Гивън не успя да го преодолее. След почивката "свраките" имаха шанса да поведат в резултата след страхотно изпълнение на Мартинс. Нигериецът спря топката с гръб към вратата и с бърза реакция залъга отбраната на гостите, за да насочи кълбото в левия ъгъл за 1:0.

Ники Бът също нацели гредата след удар от фаул, а 8 минути преди края Гутиерес проби отляво и поднесе на тепсия за Мартинс, който от два метра отново опъна мрежата. Така с успеха Нюкясъл събра 12 точки и е на 14-то място. Вила заемат петото място в класирането с актив от 20 точки.

Нюкасъл - Астън Вила 2:0

1:0 Мартинс (60)
2:0 Мартинс (82)

Нюкасъл: Гивън, Бей, Колочини, Тейлър, Енрике, Гутиерес, Бартън, Бът, Дъф, Мартинс(Касапа 88), Амеоби

Астън Вила: Фридел, Люк Йънг, Куелар, Лаурсен, Шоури (Сидуел 72), Милнър, Рио Кокър (Херууд 84), Бари, Ашли Йънг, Агбоналхор, Карю